вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 81
home Занимливости

Задачата е едноставна, но ретко кој може да ја реши: Ќе го најдете ли гавранот на фотографијата?

Задачата е едноставна, но ретко кој може да ја реши: Ќе го најдете ли гавранот на фотографијата?

Денешниот тест ќе го предизвика вашиот ум да се разбуди од зимскиот сон.

 

Станува збор за фотографија, поточно сцена од кралски дворец, каде чуварите го бараат сокриениот гавран.

Ретко кој успева да ја реши оваа загатка, а дали вие можете?

Дали пронајдовте каде се сокрила птицата?

Решението ви го даваме подолу.

 

 

Коронавирус