среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 137
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Занимливости

Зачлени се во СЛ клубот на Спорт Лајф и играј за два автомобили

Најдобрите двајца членови на СЛ клубот на Спорт Лајф ќе се подноват со нов автомобил
Зачлени се во СЛ клубот на Спорт Лајф и играј за два автомобили

Со стартот на Типстер купот, најуспешните типувачи, членови на Спорт Лајф клубот, секој месец, сè до јуни наредната година ќе се натпреваруваат и освојуваат подароци, а за најдобрите обезбедени се 2 автомобила.

Новина оваа сезона е воведувањето на 2 етапи – есенска и пролетна, а на крајот од секоја етапа следува финале со првопласираните од сите обложувалници на Спорт Лајф од претходните месеци. Во зависност од рангирањето и освоените поени, обезбедени се подароци за првопласираните играчи на месечно ниво, а за секоја од финалните фази обезбеден е автомобил Peugeot 308.

Есенската етапа, која започна на 1-ви септември, ќе трае до крајот на оваа година, а финалето ќе се одвива од 10-ти јануари до 31-ви јануари 2019 година. Пролетната етапа продолжува од 1-ви февруари до 30-ти мај 2019 година, со финале од 10-ти јуни до 30-ти јуни 2019 година.

Ова е веќе 8-ма сезона на овој натпревар, во кој сите оние кои ќе се зачленат или се членови во  Спорт Лајф Клубот се натпреваруваат со своите веќе уплатени тикети, без разлика дали се погодени или промашени, т.е. оној кој е поуспешен во типувањето, се рангира повисоко. Членовите на СЛ клубот навистина добиваат најмногу.

Коронавирус