понеделник, 1. март 2021. Вести денес: 201
home Занимливости

За време на трка удри по задникот новинарка која известуваше во живо- за неговата постапка доби пеколна казна за цел живот (ВИДЕО)

За време на трка удри по задникот новинарка која известуваше во живо- за неговата постапка доби пеколна казна за цел живот (ВИДЕО)

Тркач рекреативец доби доживотна забрана за настап на трки и маратони од спортскиот сојуз на Савана откако во директен пренос ја удри новинарката по задник додека известуваше за настанот.

Подоцна беше утврдено дека се работи за Том Каловеј од Џорџија кој на трката од 5 километри додека минување на патеката ја удри по задникот новинарката Елекс Бозаријан што нејзе ни малку не и се допадна па прокоментира.

-Човекот кој ме удари по задницата на ТВ преносот: Ме посрамоти, ме нападна и ме претвори во сексуаелн објект. Ниту една жена никогаш не смее да биде изложена на вакви случуваеа, напиша Бозаријан на својот профил на Твитер.

Коронавирус