вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Занимливости

За него сите прво помислуваат дека е девојче: Има армија фанови, но секогаш го нервира само една работа (ФОТО)

За него сите прво помислуваат дека е девојче: Има армија фанови, но секогаш го нервира само една работа (ФОТО)

Шест годишното момче доби вистинска армија на фанови на Инстаграм, но и во реалниот живот благодарејќи на својата неверојатна кадрава коса.

Фарук Џејмс има 6 години и доаѓа од Лондон, а кога неговата мајка му направила Инстаграм профил имал само 2 години, така што тој стана ѕвезда многу порано, бидејќи случајните минувачи застанувале за да се фотографираат со него поради необичниот изглед.

„Прошетка од 15 минути би се претворила во еден час, бидејќи луѓето нè застануваа, испитуваа, му делеа комплименти и сакаа да се фотографираат со него“, вели неговата мајка Бони.

Таа истакна дека му отвориле профил на социјалните мрежи, бидејќи сакале да покажат дека е во ред и момчињата да имаат долга кадрава коса.

 

View this post on Instagram

 

Smile, you know what day it is! ❤️☺️#saturdaymorning T-shirt @levelkids

A post shared by faroukjames (@faroukjames) on

Фарук има повеќе од 200.000 следбеници, каде секојдневно се објавуваат нови фотографии.

Како што би рекла неговата мајка, најмногу им пречи кога луѓето ја допираат неговата коса.

„Го научив да им вели: Благодарам за комплиментите, но Ве молам не ја допирајте мојата коса, истакна таа. Фарук и неговата мајка имаат Јутјуб канал, каде објавуваат снимки од средувањето и негата на неговата коса“, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

Sometimes chilling in the infinity pool with @badmotherblogger makes for a perfect day. 1 week left ?? ?

A post shared by faroukjames (@faroukjames) on

Коронавирус