среда, 28. јули 2021. Вести денес: 170
home Занимливости

За малку ќе ги прегазеше полицајците со 160км на час: Ја бркале низ цел град, а кога ја запреле објаснувањето ги шокирало (ВИДЕО)

За малку ќе ги прегазеше полицајците со 160км на час: Ја бркале низ цел град, а кога ја запреле објаснувањето ги шокирало (ВИДЕО)

Вистинска филмска потера се одвивала минатиот петок во Кливленд во американската сојузна држава Охајо.

Потерата почнала кога полицијата запрела жена зошто имала затемнети стакла на својот автомобил.

Имани Едвардс минувала низ црвени светла, возела со 160 километри на час, удрила во неколку полициски автомобили, и за малку ќе прегазела неколку полицајци, а причината поради бегањето наводно е тоа што доцнела на работа.

На снимката се гледа како полицијата во еден момент ја опколува, но жената притиска гас и за малку ќе ги прегазела полицајците.

По апсењето, обвинета е за кривично дело напад и непочитување на правила.

Коронавирус