вторник, 28. март 2023. Вести денес: 115
home Занимливости

ВО ВИСТИНСКИ МОМЕНТ: Мајмун го држи своето младенче како во сцена од анимираниот филм Кралот Лав (ФОТО)

ВО ВИСТИНСКИ МОМЕНТ: Мајмун го држи своето младенче како во сцена од анимираниот филм Кралот Лав (ФОТО)

Фотографот Дафна Бен Нун, го фотографирала моментот кога мајмунот го држи своето младенче свртено кон сонцето.

Фотографијата е направена во Зимбабве.

Сцената од култниот анимиран филм Кралот Лав од 1994 година е доловена и во Зимбабве.

Тоа траеше само неколку секунди, но беше фасцинирачки да се набљудува моментот, изјави Дафна.

loading...