вторник, 29. септември 2020. Вести денес: 169
home Занимливости

Во Шпанија стотици луѓе во редица за божиќен билет за лотарија

Во Шпанија стотици луѓе во редица за божиќен билет за лотарија

Стотици луѓе трпеливо чекаат во редица во близина на главниот плоштад „Пуерта дел Сол“ во Мадрид за да земат божиќен билет за лотарија.

Најчесто уплаќан износ е 20 евра, со што можат да се освојат до 400.000 евра.

Граѓаните се надеваат на најголемата награда за лотарија во светот. Ел Гордо (во превод дебела) е првата добивка на шпанската лотарија според која денеска ќе бидат поделени 2,3 милијарди евра.

Коронавирус