сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 45
home Занимливости

Во оваа зоолошка луѓето се во кафези, а животните на слобода (ФОТО)

Во оваа зоолошка луѓето се во кафези, а животните на слобода (ФОТО)

Само во зоолошката градина „Lehe Ledu Wildlife“ во Кина, има обратна ситуација- наместо животните, луѓето се во кафез.

Животните шетаат слободно, а посетителите поради нивната безбедност се во кафези од каде може да ги видат и најопасните животни.

Инаку, возилата во кои се возат туристите на нив имаат прикачено парчиња месо за да ги привлечат дивите животни.

 

Најнови вести

Коронавирус