четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 42
home Занимливости

Во календарот на среќа за 2021 особено заокружете го денешниот ден- еве што да очекувате на 11.01.2021 година

Во календарот на среќа за 2021 особено заокружете го денешниот ден- еве што да очекувате на 11.01.2021 година

Во календарот на среќата за 2021 година, особено заокружете го овој датум, бидејќи благодарение на низата броеви, тој носи можност да ги исполните сите желби.

Серија од четири единици носи позитивна енергија, а нумеролозите го опишуваат овој ден како еден од најмоќните во годината. Следниот подеднакво моќен ден ќе биде 11.11.

Во нумерологијата, бројот 1 претставува независност и верба во себе, како и енергијата на новиот почеток. Овој датум претставува крај на сите негативни настани и почеток на многу подобар период за сите хороскопски знаци.

Овој ден е идеален за започнување на нови деловни активности, нови поглавја во приватниот или љубовниот живот. Сè што ќе одлучите да направите денес ќе работи за вас. Ако имате нерешени конфликти со блиски луѓе, тоа е одличен ден да ги решите сите несогласувања.

„11 јануари има многу висока фреквенција што ги интензивира и најмалите чекори што ги правиме и ни дава сила да ги реализираме сите наши планови. По овој датум, ќе има мирен период во кој нè очекуваат големи можности за напредок”, вели нумерологот Лора Браун.

„Зголемената енергија на број еден бара да веруваме во себе, да ги следиме нашите срца и да откриеме нов начин на живот“, додаде таа.

Иако овој астролошки период ќе има позитивно влијание на сите знаци, тој ќе биде особено среќен за Водолијата, Лавот и Девицата. Sвездите особено ги сакаат, а советот на нумеролозите е да ја искористат секоја можност максимално.

Коронавирус