среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 145
home Занимливости

Влегоа во подрум и најдоа скриен базен: Кога погледнаа што има внатре, сите останаа шокирани (ВИДЕО)

Влегоа во подрум и најдоа скриен базен: Кога погледнаа што има внатре, сите останаа шокирани (ВИДЕО)

Њујоршките полицајци не можеле ни да сонуваат што ќе пронајдат во подрумот во една куќа.

Имено, во подрумот пронашле базен, а во базенот – ајкули! Седум живи и три мртви, во само 15 метри долгиот базен.

Здруженијата за заштита на животни се сомневале дека сопственикот на куќата нелегално затвара диви животни, а сега нивните сомнежи се потврдени.

Ајкулите се префрлени во аквариум на Лонг Ајленд, а вработените секојдневно известуваат за нивната состојба.

-Многу се млади, според нивната должина веруваме дека имаат околу две или три години. Здрави се, убаво јадат и се под постојан надзор, рекле од аквариумот.

Коронавирус