сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 29
home Занимливости

Вистинско чудо: 12 часа по смртоносното цунами во Индонезија спасувачките екипи спасија момче од под рушевините (ВИДЕО)

Вистинско чудо: 12 часа по смртоносното цунами во Индонезија спасувачките екипи спасија момче од под рушевините (ВИДЕО)

Спасувачките екипи 12 часа по разурнувачкото цунами во Индонезија пронајдоа и спасија петгодишно дете кое било заглавено под рушевините.

Спасувачките екипи имено слушнале дете како плаче додека ги пребарувале рушевините, па веднаш реагирале и се фатиле за работа.

Детето било извлечено на сигурно, а на видео снимката се гледа како извлеченото дете го водат во болница.

 

View this post on Instagram

 

12 jam terjebak reruntuhan bangunan alhamdulillah Ali 5th dapat dievakuasi dgn selamat. Jiwa Ragaku Demi Kemanusiaan. @jokowi

A post shared by Reeza ❤ Middlianti (@reezaherasbudi) on

Инаку во Индонезија од смртоносното цунами загинаа повеќе од 373 луѓе, а 1.459 се повредени, уништени се 556 куќи, девет хотели и 10 бродови.