понеделник, 27. септември 2021. Вести денес: 67
home Занимливости

„Викнете полиција веднаш“: Маж пронајден во автомобил во река сосема случајно – решена мистерија стара 12 години (ВИДЕО)

„Викнете полиција веднаш“: Маж пронајден во автомобил во река сосема случајно – решена мистерија стара 12 години (ВИДЕО)

Маж од Орегон кој исчезнал пред 12 годни сосема случајно е пронајден во својот автомобил скоро 20 метра под вода.

Тимоти Едвард Робинсон (56) кој исчезнал на 26 ноември 2008 година последен пат бил виден како ја вози својата сива Мазда.

По неговата потрага, тој не бил виден повеќе од една деценија, а мистеријата е решена по 12 години сосема случајно.

Неговиот автомобил го извадила екипата на Јутјуб каналот „Adventures With Purpose“ во пренос во живо на 26 мај минатата година.

Откако екипата видела дека внатре има тело останала во шок.

-Викнете полиција веднаш, се слуша во видеото.

Инаку тие сакале само да го извлечат автомобилот за нивните потреби, но од реката откриле голема мистерија која се решила по 12 години.

Коронавирус