среда, 28. септември 2022. Вести денес: 0
home Занимливости

ВИДЕО: Златар би го пресекол прстенот, но овој инженер дошол до генијална идеја

ВИДЕО: Златар би го пресекол прстенот, но овој инженер дошол до генијална идеја

Страница на Фејсбук „Impressive World“ објавила импресивно видео. Станува збор за едноставен и интересен трик, кој ретко кому би му паднал на памет.

За ваков проблем докторо би препорачал сечење на прстот, златар сечење на прстенот, но овој инќенер го решил за една минута.

Погледнете како да извадите заглавен прстен од вашиот прст:

Коронавирус