понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 159
home Занимливости

ВИДЕО: Жестока битка за бидермаерот, која ќе победи на крај?

ВИДЕО: Жестока битка за бидермаерот, која ќе победи на крај?

На многу свадби има мали битки за букетот на невестата, но ова дефинитивно е најдолгата.

Во видеото, според обичаите, руска невестата го фрла букетот кон неомажените девојки и две ентузијастки непопустливо се тргаат помеѓу себе, секоја очајно трудејќи се да го присвои.

Можеби битката ќе беше и подолга ако не беа прекинати. Погледнете:

Коронавирус