четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 98
home Занимливости

ВИДЕО: Запросување на бина на „Лешочки фолк фест 2019“

ВИДЕО: Запросување на бина на „Лешочки фолк фест 2019“

Триото „Кладенец“ вчера настапуваше на „Лешочки фолк фест 2019“, а по своето претставување вокалот Сашо Костадиновски ја побара за жена својата девојка Даниела Спасеноска.

Сашо, според вообичаениот ритуал, извади прстен и клекна на едно колено пред девојката прашувајќи ја: Дали ќе се омажиш за мене. Одговорот на Даниела беше-ДА.

Триото „Кладенец“ беа едни од изведувачите кои на фолклорниот фестивал во Лешок изведоа свадбарски песни, а нивната беше насловена „Свадба најубава“.

-Песната е посветена на мојата љубов и за мојот кум. Со таа песна ја крунисуваме нашата љубов, изјави Сашо Костадиновски.

Qatar 2022