четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 186
home Занимливости

ВИДЕО: Вдомиле куче, а потоа забележале дека ноќе не спие, туку ги гледа

ВИДЕО: Вдомиле куче, а потоа забележале дека ноќе не спие, туку ги гледа

Едно семејство вдомило куче, кое во истиот момент возвратило со љубов. Сакало да си игра со нивната ќерка и било послушно.

Било послушно и многу брзо учело сè на што го поучувале. Но, една ноќ, забележале нешто многу чудно.

Сфатиле дека нивното милениче не спие ноќе, туку стои пред нивната соба и ги гледа. Тоа се повторувало секоја ноќ и не знаеле што да прават.

Го однеле на ветеринар, и по извршениот преглед се покажало дека кучето е сосема здраво.

Потоа се вратиле на местото од каде што го земале и ја слушнале тажната приказна. Дознале дека неговите сопственици го однеле во азилот ноќе и повеќе никогаш не се вратиле.

Кучето во тој момент цврсто заспало, а кога се разбудило, сфатило дека останало без своето семејство од кое не се простило.

Кога ја слушнале оваа тажна приказна, се расплакале и одлучиле да ја вратат довербата која кучето ја изгубило.

Го поставиле неговиот кревет до нивниот за да му покажат дека сакаат да биде во нивната близина. По неколку недели, кучето конечно цврсто заспало и од тогаш неговиот страв не се враќал.

Погледнете го видеото

Коронавирус