недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 49
home Занимливости

ВИДЕО: Вака изгледа рајот наречен UAE

ВИДЕО: Вака изгледа рајот наречен UAE

На улиците низ Дубаи секојдневно се гледаат најразлични луксузни модели па поради тоа е и најголем продавач на овој тип на возила.

Денеска ќе се прошетаме низ VIP Motors UAE салонот за автомобили во Дубаи кој што е празник за очи.

Од Mercedes-Benz SLR McLaren, до легендарното Ferrari 812 Superfast. Porsche 918 Spyder, кој се произведе во ораничен број на возила и тука е Lamborghinija Aventador SVJ.

Коронавирус