понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 160
home Занимливости

ВИДЕО: Убодот од комарец изгледа многу поужасно отколку што претпоставувате

ВИДЕО: Убодот од комарец изгледа многу поужасно отколку што претпоставувате

Комарците се најверојатно едни од најдосадните битија на планетата, тие бодат, а некои можат и да пренесат разни опасно болести.

На авторот на ова видео му падна на памет да го сними нивниот „напад“ од друг агол.

Погледнете зошто овие досадни инсекти се нарекуваат „убијци“:

Коронавирус