недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 49
home Занимливости

ВИДЕО: Со часови снимале жена како проси, а потоа се шокирале кога виделе на кого му ги дава парите

ВИДЕО: Со часови снимале жена како проси, а потоа се шокирале кога виделе на кого му ги дава парите

Новинари од CorriereTV снимале жена која просела боса со саати во центарот на Милано. Откако и завршила „смената“, таа се претворила во здрава личност…

Италијанците се борат со растечкиот проблем со лажни питачи. Тие не само што „заработуваат“ пари лажејќи ги другите, исто така оставаат лош впечаток за другите кои навистина преживуваат.
Оваа снимка е од Милано, а најзагрозен град е Рим.

Двата града се главни туристички центри во кои минуваат милиони луѓе од целиот свет. Токму тие се најчести жртви на овие бесрамни преваранти.

Полицијата се одлучила да стави крај, па во последните шест месеци спровела акции за овие лажни питачи.

Но, проблемот не е едноставен. Освен лажни инвалиди, постојат и деца кои се принудени од своите родители да просат, пишува CorriereTV.

Најнови вести

Коронавирус