среда, 8. декември 2021. Вести денес: 117
home Занимливости

ВИДЕО: Со багер случајно ископале џиновска анаконда па едвај се ослободиле од неа

ВИДЕО: Со багер случајно ископале џиновска анаконда па едвај се ослободиле од неа

Багер случајно закачил анаконда со корпата и едвај се ослободил од неа.

На снимка од Индонезија забележан е момент во кој багерот кој копал покрај реката, случајно ископал и џиновска анаконда.

Багерот ѝ го пореметил денот на змијата, која најверојатно не знаела што да прави понатаму со себе, па останала на корпата додека багеристот не ја вратил во реката.

Збунетата змија останала уште некое време на местото на несреќата, а снимката од несреќната анаконда на која безобразниот багер ѝ го расипал денот, може да ја погледнете во продолжение.

Коронавирус