сабота, 17. август 2019. Вести денес: 77
home Занимливости

ВИДЕО: Снимено раѓање на делфинче во базен на отворено во Одеса

ВИДЕО: Снимено раѓање на делфинче во базен на отворено во Одеса

Посетителите на Делфинаруимот во градот Одеса, Украина, беа сведоци на раѓањето на делфинче. На аматерска снимка од публиката, се гледа како луѓето вознемирено го опколуваат базенот, пред да се појават темно-црвени нијанси во водата, проследено со раѓањето на младенчето.

– Пред вашите очи се роди нов живот, објавија службениците на Делфинариумот на микрофон, што беше проследено со аплаузи од публиката.