вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 85
home Занимливости

ВИДЕО: Слон-крадец во Тајланд, sрушил ѕид од куќа и барал храна

ВИДЕО: Слон-крадец во Тајланд, sрушил ѕид од куќа и барал храна

Необична глетка затекнала сопственичка на куќа во Тајланд, кога ја разбудил силен звук навечер и во кујната забележала слон, кој го срушил ѕидот и барал храна.

Како што истакнале локалците, ова не е првпат како слонот влегува во куќа, а штетата која ја направил во куќата на Тајланѓанката Рачадаван Пуенгпарасопон била 1140 долари, пренесува „Гардијан.

Коронавирус