понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 0
home Занимливости

ВИДЕО: Шекил О’Нил нокаутиран од жена

ВИДЕО: Шекил О’Нил нокаутиран од жена

Легендарниот Шекил О’Нил со години размислува за ММА спортот. Сега прославниот кошаркарски центар конечно влезе во октагон и тоа со поранешниот шампион во полутешка категорија Форест Грифин.

Во продолжение погледнете како изгледаше борбата на славниот кошаркар и што се случи на самиот крај од борбата:

 

Коронавирус