среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 108
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Занимливости

ВИДЕО: Семејството дошло да ги посети мајката и бебето во породилиште-не ни сонувале тоа што ги чека таму

ВИДЕО: Семејството дошло да ги посети мајката и бебето во породилиште-не ни сонувале тоа што ги чека таму

За членовите на семејството највозбудливо чувство е кога ќе ги видат новороденчињата за прв пат. Посебно ако тој момент подразбира и изненадување.

Токму такво нешто им приредила Тереза Слејтер на своите најблиски кога дошле во посета после породувањето.

Таа и нејзиниот сопруг прво одлучиле да не го откриваат полот на детето. Кога следеле посетите во болницата, семејството било во неверица кога сфатило дека во креветчето наместо едно, има две бебиња.

Сите мислеле дека ја чуваат тајната поради полот, но никој не прашал ниту помислил дека жената можеби носи близнаци.

Јасно е дека сите биле пресреќни…

Коронавирус