петок, 16. април 2021. Вести денес: 15
home Занимливости

ВИДЕО: Руси модифициурале БМВ кое што може да го вози куче!

ВИДЕО: Руси модифициурале БМВ кое што може да го вози куче!

Дечките од рускиот ЈуТјуб канал „Garage54“ познати се по тоа што сакаат да поправаат автомобили, односно од нив прават буквално се и сешто.

Овој пат тие смислиле нешто немеројатно. Имено, не едно старо БМВ од третата генерација на ова популарно возило, воланот и останатите команди ги преместиле на задното седиште.

Кога се увериле и самите дека се испаднало како што замислиле, на предното седиште на возилото зад воланот ставиле германски овчар, и тргнале низ градот.

Погледнете ги реакциите на минувачите и како тоа сето изгледаше:

Коронавирус