петок, 4. декември 2020. Вести денес: 4
home Занимливости

ВИДЕО: Постојано ѝ ги кажувал истите работи додека била во стомакот- кога се родила го препознала неговиот глас

ВИДЕО: Постојано ѝ ги кажувал истите работи додека била во стомакот- кога се родила го препознала неговиот глас

Ако некогаш сте се посомневале во тоа дека бебињата слушаат сè што се случува додека се во стомак, оваа приказна ќе ви го докаже спротивното.

Тарсила Роса и Флавио Дантас со нетрпение чекале да им се роди ќерката Антонела. Флавио бил толку возбуден, што секојдневно, откако доаѓал од работа, прво зборувал со бебето во стомакот.

 

View this post on Instagram

 

Quando vi minha família pela primeira vez ❤️?

A post shared by Antonella (@antonella.vilela) on

Седел и ѝ раскажувал за сè што му се случувало на работа, а потоа долго време ѝ зборувал дека мајка ѝ и татко ѝ многу ја сакаат, притоа галејќи го стомакот на неговата сопруга. На бебето постојано му нагласувало дека секогаш ќе биде тука за него.

Флавио вели дека ниту самиот не бил сигурен дали има смисла да разговара со Антонела, но решил за секој случај да се обиде да комуницира со ќерката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Antonella (@antonella.vilela) on

И, кога дошла Антонела на свет, се покажало дека цело време внимателно го слушала својот татко.

Имено, откако Флавио ѝ се обратил, иако штотуку се родила, веднаш се насмевнала, а за приказната да биде уште подобра – на свет дошла на Денот на татковците.

 

View this post on Instagram

 

Eu amo meu papai ?❤

A post shared by Antonella (@antonella.vilela) on

Коронавирус