сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 69
home Занимливости

ВИДЕО: Погледнете како продавачка бесрамно ги мами купувачите, луѓето се огорчени на оваа жена

ВИДЕО: Погледнете како продавачка бесрамно ги мами купувачите, луѓето се огорчени на оваа жена

На интернет кружат фотографии снимени од безбедносни камери на еден пазар во Индонезија на кои се гледа како продавачка на прилично дрзок начин ги мами купувачите зад пултот.

Откако ќе ја измери стоката во кеса и ја префрла во друга, жената од снимката под пултот незабележливо ја менува кесата со измерената стока и на купувачот му дава друга, која е значително полесна.

Нејзината „техника“ предизвика лавина негативни коментари на социјалнтие мрежи. Како продавачката ги мами купувачите, се гледа на снимката: