среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 146
home Занимливости

ВИДЕО: Планинар снимил блиска средба со пума, го следела 6 минути

ВИДЕО: Планинар снимил блиска средба со пума, го следела 6 минути

Планинар во американската држава Јута доживеал непријатна случка откако се сретнал очи во очи со пума.

Животното шест минути одело по Кајл Бургес кој бил на прошетка.

Иако пумата неколку пати сакала да го нападне, тој од средбата излегол без повреди.

Коронавирус