среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 53
home Занимливости

ВИДЕО: Падна првото запросување во скопската Зоолошка градина

ВИДЕО: Падна првото запросување во скопската Зоолошка градина

На Фејсбук страната на Зоолошката градина во Скопје денеска беше објавено виде од запросување во дворот на истата.

-Падна и првото запросување во Зоолошка. Ивана и Влатко, нека ви е со среќа, стои во нивниот пост.

Целото видео можете да го погледнете во продолжение, уживајте.

Коронавирус