вторник, 20. април 2021. Вести денес: 0
home Занимливости

ВИДЕО: Овој татко е најголем малер на светот – сакал да го открие полот на бебето, но следниот момент завршил со болки

ВИДЕО: Овој татко е најголем малер на светот – сакал да го открие полот на бебето, но следниот момент завршил со болки

Откривањето на полот на бебето во последно време е многу популарен тренд на социјалните мрежи. Џема Бејлајф Њуби решила да објави снимка на Јутјуб и да покаже како тоа изгледало во нејзиното семејство.

Самиот почеток на снимката ветува: Слатко семејство, татко, мајка и девојче. Девојчето доаѓша до таткото кој држи туба со конфети. Тубата работи едноставно, се отвора горниот дел и конфетите излегуваат. Розевата боја значи дека е девојче, а сината дека е момче. Таткото се обидува да ги покаже конфетите, но нешто го спречува.

Мајката не ни помислувајќи дека има проблем, ги пушта балоните. Балоните се сини и бели што значи дека ќе добијат син, а слаткото девојче почнува да се радува.

Тубата и понатаму не работи, таткото почува да ја врти и таа го погодува на незгодно место.

Погледнете го видеото:

Коронавирус