недела, 4. декември 2022. Вести денес: 80
home Занимливости

ВИДЕО: Ова се најлошите крадци на светот, „грабеж“ во Кина со кој ќе се смеете цел ден

ВИДЕО: Ова се најлошите крадци на светот, „грабеж“ во Кина со кој ќе се смеете цел ден

Шангајската полиција објави снимка од безбедносните камери на двајца потенцијални крадци во Кина и нивниот „потфат“ кој тргна наопаку.

Имено, крадците се обиделе со камења да скршат стакло од продавницата во раните утрински часови.

Меѓутоа, не одеше токму се по планот. Погледнете како заврши „мисијата“.

Коронавирус