понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 1
home Занимливости

ВИДЕО: Ова е новото оружје против криминалците, полицајци на ролерки

ВИДЕО: Ова е новото оружје против криминалците, полицајци на ролерки

Припадниците на пакистанската полиција добија ролерки, а Russia Today објави видео во кое полицајците демонстрираат и посебна тактика со пукање од службено оружје.

Колку ќе им помогнат ролерките во извршувањето на должноста покажаа во снимката во која демонстрираа како спречуваат крадци.

Коронавирус