среда, 28. септември 2022. Вести денес: 160
home Занимливости

ВИДЕО: Ова е најскапиот контролер – Французин го претвори своето Ламборџини во џојстик за Xbox

ВИДЕО: Ова е најскапиот контролер – Французин го претвори своето Ламборџини во џојстик за Xbox

Французин го претвори своето Ламборџини Авентадор во џојстик за Xbox само за да игра Форца 7.

Според објаснувањето, тој во играта ја избрал истата спецификација како и Авентадорот кој го поседува.

Ова е прв пат во историјатa еден автомобил да биде претворен во контролер за видео игри. Во 2006. година, Нисан произведе автомобил во кој имаше вградено Xbox 460. Кога автомобилот е паркиран, можеше да се игра Project Gotham Racing 3 na 7 инчен монитор користејќи ги педалите и воланот.

Коронавирус