четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 139
home Занимливости

ВИДЕО: Огромен стаорец ги исплаши гостите на познатиот ресторан, погледнете ја реакцијата на вработените

ВИДЕО: Огромен стаорец ги исплаши гостите на познатиот ресторан, погледнете ја реакцијата на вработените

Огромен стаорец во ресторан на Мекдоналдс во англискиот град Кројдон стана вистински хит на социјалните мрежи.

Неколку вработени со се што имаа при рака, подолг период, се обидуваа да го исфрлат штетникот од објектот.

Откако го избркале од ресторанот вработените ја повикале службата за дератизација за да се уверат дека во ресторанот нема други глодари.

Коронавирус