четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Занимливости

ВИДЕО: Новинар со авион проба да го наруши воздушниот простор на Доналд Трамп, Ф-16 веднаш реагираа

ВИДЕО: Новинар со авион проба да го наруши воздушниот простор на Доналд Трамп, Ф-16 веднаш реагираа

Што се случува кога некој ќе проба да го наруши воздушниот простор по кој се движи американскиот претседател Доналд Трамп.

Новинарот на NBC News реши да направи мало истражување, секако со дозвола од американската војска.

Тој седна во авион „Цесна“ и ненајавени полетаа, веднаш откако беа забележани на радарот, во воздухот полетаа два борбени авиони Ф-16.

И секако ова беше само симулација како американските пилоти се справуваат со ваков тип на проблеми, но секако доколку ова се случи и другата страна не ги слуша наредбите, Ф-16 те ќе добијат наредба за соборување на авионот.

Иначе се работи за видео од 2017 година, една година по изборот на Трамп за претседател.

Коронавирус