четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 144
home Занимливости

ВИДЕО: Неверојатен гаф на Самитот Г7 – на канадскиот премиер му паднаа лажните веѓи

ВИДЕО: Неверојатен гаф на Самитот Г7 – на канадскиот премиер му паднаа лажните веѓи

На канадскиот премиер Џастин Трудо му се случи неверојатен гаф на самитот Г7, кога во еден момент му паднаа лажните веѓи.

За сѐ да биде уште полошо, овој инцидент го забележаа камерите, па Трудо стана инстант хит на социјалните мрежи.

„Трамп толку го препоти на самитот Г7 што му отпаднаа лажните веѓи“, напиша еден човек на Твитер по повод бламот на Трудо.

„Или Трудо има лажни веќи, или овде си имаме работа со побегната гасеница“, се пошегува друг.

Коронавирус