понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Занимливости

ВИДЕО: Натпревар во плескање по задници

ВИДЕО: Натпревар во плескање по задници

Ете и тоа го има. Во Јапонија има првенство во гаѓање со перници, во Русија одамна има првенство во удирање на шлаканици, а од сега во оваа земја може да се види нов спорт – плескање по задник. Можеби звучи чудно, но во Русија овој спорт станува популарен.

Неодамна завршил првиот шампионат, а титулата ја освоила блогерката Анастасија Золотаја. Правилата се јасни – победува оној што ќе го плесне противникот најсилно. Тој што не може да издржи или ќе падне на земја го губи мечот.

Засега во овој спорт учествуваат девојки.

Парламентарни избори 2020