вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 104
home Занимливости

ВИДЕО: Му се смее цела Америка – ја миеше колата додека ураганот носеше се пред себе, а тоа што следуваше ќе ве остави во шок

ВИДЕО: Му се смее цела Америка – ја миеше колата додека ураганот носеше се пред себе, а тоа што следуваше ќе ве остави во шок

Целосно нереална сцена е снимена на улиците на Америка која ја погоди стравичниот ураган Флоренс, а станува збор за миење автомобил среде невремето.

Снимката, секако со огромна брзина се проширила по друштвените мрежи, бидејќи никој не може да верува дека било кој може да дојде до таква идеја.

Додека ветерот со неверојатна брзина удира и кон автомобилот носи сѐ што ќе му се најде на патот, сопственикот нималку нема проблем што е мокар до гола кожа и смирено и детално со сунѓер го чисти својот автомобил.

„Знаеш дека си зрел за лудница кога миеш кола по ураган“, „Не сака човекот да се евакуира во нечист автомобил“, „Брату, Флоренс не само што ќе ти го измие автомобилот, туку и ќе ги отстрани сите ДНК остатоци, опушти се“, гласат некои од коментарите под видеото.

Доказ дека видеото е повеќе од алармантно е тоа што на истото се гледа како дрвата речици да се корнат, а кантите да отпадоци летаат како листови хартија, погледнете.

Коронавирус