вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 44
home Занимливости

ВИДЕО: Мајка открива како да отстраните маркер од ѕидовите – сите родители останаа во неверување

ВИДЕО: Мајка открива како да отстраните маркер од ѕидовите – сите родители останаа во неверување

Koга децата ќе одлучат да ги искористат ѕидовите наместо хартија за цртање, настанува ситуација која е ноќна мора за секој родител. Трагите од боици, фломастери и маркери понекогаш е невозможно да се отстранат, но една мајка, се чини дека пронашла ефикасна метода.

На бел ѕид каде што имало натпис од маркер, испрскала со крема за сончање и бојата веднаш почнала да протекува од ѕидот. Потоа со крпа го избришала натписот за да ги отстрани сите траги и успеала во тоа.

Видеото е објавено на ТикТок, каде инаку се делат совети и трикови за родители.

 

@botanysquaredCelebrating every one of your orders 🤗 #smallbusinesscheck #bossbabe #order #beautybusinessowner #smallbusinessuk #ecommerce

♬ original sound – Botany Squared