среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 22
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Занимливости

Видео: Коњ се преправа дека е мртов секогаш кога некој ќе се обиде да го јава

Видео: Коњ се преправа дека е мртов секогаш кога некој ќе се обиде да го јава

Да постојат Оскари за животни, коњот Џинганг заслужено би добил награда.

Иако неговата главна задача е да галопира додека некој седи на неговиот грб, тој одбива да ја врши работата. Како? Се преправа дека е мртов.

Сопствениците велат дека овој коњ ја избегнува должноста на многу тактички начин.

Видеото кое го објави Франциско Салазар има над 80.000 лајкови, а покажува како коњот одбива некој да го јава.

Коронавирус