недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Занимливости

Видео кое ќе ви го запре здивот: Брзите рефлекси му го спасија животот

Видео кое ќе ви го запре здивот: Брзите рефлекси му го спасија животот

Преминувањето на кривите и тесни планински патишта е секогаш ризично, затоа е потребна голема будност и понекогаш брзи рефлекси.

Благодарение на нив, мотоциклист од Кина е жив и добро по она што можеше да му се случи на патот.

Во моментот кога минуваше камионот покрај него, товарното возило се занесе и се упати со приколката кон човекот на две тркала.

Момчето брзо се наведна и избегна фатален удар во главата.

Локални избори 2021