среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 135
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Занимливости

Видео кое ќе ви го разнежни срцето: Лавот татко за прв пат го гледа своето бебе 

Видео кое ќе ви го разнежни срцето: Лавот татко за прв пат го гледа своето бебе 

Зоолошката градина од Денвер сподели видео со кое ги разнежни срцата низ целиот свет. Во него, можете да видите малку лав како игра во неговиот простор, и иако младенчето е главна ѕвезда на видеото, има нешто друго што ги воодушеви луѓето кои го гледаа ова слатко видео.

Имено, најинтересен момент за нив беше кога таткото Лавот дојде и слезе за детално да го запознае своето бебе. Тогаш, двегодишниот лав Тобијас, всушност, го запозна за прв пат својот мал наследник.