петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 132
home Занимливости

Видео кое ќе предизвика насмевка на вашето лице: Мајката мечка преплива цело езеро со своите три малечки на грб

Видео кое ќе предизвика насмевка на вашето лице: Мајката мечка преплива цело езеро со своите три малечки на грб

Ова видео докажува дека и мечките можат да бидат добри и издржливи пливачи.

Луѓето кои биле на излет и шетале околу езерото Чипева, наишле на несекојдневна глетка. Тие решиле оваа случка да ја одбележат и направиоле видео снимка.

Една мечка очигледно имала добра причина да помине од едната до другата страна на езерото со своите малечки, па решила тоа да го направи носејќи ги своите мали мечиња на грб.