петок, 30. септември 2022. Вести денес: 161
home Занимливости

ВИДЕО: Кенгур „нокаутираше“ велосипедист

ВИДЕО: Кенгур „нокаутираше“ велосипедист

Урнебесна ситуација е регистрирана во Квинслед.

Ребека отишла на рекреација со пријателите со кои одлучила да возат велосипеди. Се било нормално, додека во еден момент од една грмушка скокнал кенгур и ја удрил жената.

-Ребека преживеа повреда на рамото и на колената, но сега два дена подоцна се и е смешно, стои во описот на снимката.

Најнови вести

Коронавирус