сабота, 11. јули 2020. Вести денес: 122
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Занимливости

Видео: Како правилно се изговара „BMW“?

Видео: Како правилно се изговара „BMW“?

Германскиот произведувач на автомобили на својот Фејсбук профил објави кракто видео каде што е објаснето како правилно се изговара името на фирмата.

Изговорот на одредени имиња на компании или производи е честа тема на различни расправии на социјалните мрежи низ целиот свет.

За повеќе да нема расправии околу тоа како се изговара „BMW“, компанијата го постави ова видео во кое кратко е овјаснето како правилно да го изговорите името на оваа компанија.

Парламентарни избори 2020