петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 129
home Занимливости

ВИДЕО: Ја воодушеви публиката со кореографијата, трудница во 35. недела заигра салса

ВИДЕО: Ја воодушеви публиката со кореографијата, трудница во 35. недела заигра салса

Бременоста кај секоја жена влијае поинаку. Некои со месеци лежат во кревет, додека други се хиперактивни.

Оваа трудница заблеска на танцовиот подиум во високи потпетици и фустан соодветен за танцување салса. Таа во 35-тата недела од бременоста заигра со својот партнер совршено одигрувајќи ја кореографијата.

Според научниците, танцот е еден од најдобрите начин да останете активни. Ако не сте под посебен лекарски надзор, танцувањето ќе ви помогне за флексибилноста, одржувањето на мускулите и активноста на срцето и белите дробови.

Коронавирус