понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 0
home Занимливости

ВИДЕО: Големата интернет сензација тврди дека Кристијано Роналдо го копира

ВИДЕО: Големата интернет сензација тврди дека Кристијано Роналдо го копира

Каби Лам е младо момче кое живее во Италија, а е нова интернет сензација, сега сними едно видео во кое се појавува и Кристијано Роналдо.

За разлика од Пауло Дибала кој навистина сними клип со оваа Инстаграм ѕвезда, Ками само сними видео реакција на потегот на Роналдо.

Имено, Роналдо намерно или случајно направи потег со рацете кој е заштитен знак на Каби. Тоа не помина незабележано од ова момче, кој го издвои тој момент и потоа со прстот му се „закани“ на Роналдо. Поточно, му укажа на тоа дека го украл неговиот потег.

„Добро е Кристијано! Брзо го научи мојот потег. Браво“- напиша меѓу другото тој.

А што се случи? Откако Роналдо покажа на топката, одигра „штикла“ и тка потполно го исфрли Рудигер од игра, до таа мерка што беше објавен снимка со наслов „Роналдо му ја заврши кариерата на Рудигер“.

Сепак, на крајот Каби одлучи да му се поклони на Роналдо изведуваји ја неговата препознатлива прослава на гол.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khaby Lame (@khaby00)

Коронавирус