недела, 4. декември 2022. Вести денес: 32
home Занимливости

ВИДЕО: Го уловиле најголемиот крокодил во светот, а потоа се обиде да им избега

Мештаните на едно филипинско село живееле во страв дури 20 години, а кога конечно го фатиле ѕверот следел шок.
ВИДЕО: Го уловиле најголемиот крокодил во светот, а потоа се обиде да им избега

Имено, тие го врзале ова огромно чудовиште на мала количка, но не се надевале дека тоа нема да биде доволно.

Погледнете што се случило на крајот…

Коронавирус