петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 115
home Занимливости

ВИДЕО: Детенце следело онлајн настава, неговата мајка г*ла се прошета пред камерата

ВИДЕО: Детенце следело онлајн настава, неговата мајка г*ла се прошета пред камерата

Поради пандемијата од Ковид-19 која што го зафати светот, а како превенција а со цел да се спреши ширењето на истата децата приморани се наставата да ја слушаат онлајн преку компјутер.

Ваквиот начин на следење на наставата можеби си има и свои предности како и мани. Таков е примерот со едно детенце кое што пред компјутер во живо го следел предавањето на својата наставничка, во позадина пред камера сосема гола се појави неговата мајка.

На тоа вознемирено веднаш регираше наставничката и на ученикот му порача да ја исклучи камерата.

Настанот се случил во САД.

Коронавирус