четврток, 9. април 2020. Вести денес: 176
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Занимливости

ВИДЕО: „Деспасито“ на македонски начин – со оро

ВИДЕО: „Деспасито“ на македонски начин – со оро

Предновогодишните прослави веќе започнаа, а Македонците во Канада одлично се забавуваат.

На една прослава, македонските девојчиња на звуците на добро познатата „Деспасито“ заиграа оро.

Дека ритамот на овој мегапопуларен хит одлично се вклопува со чекорите на орото уверете се и самите и погледнете го видеото во продолжение.

Коронавирус